HR manažer je pro úspěšný podnikatelský záměr klíčový

07.10.2014 23:33

Rozhovor s Richardem Kašparem - majitelem eshopu MořskáHouba.cz

Jak se Vám daří plnit své vytyčené podnikatelské či manažerské cíle? Na jaký úspěch z poslední doby jste pyšný?

Jelikož jsem se již naučil plánovat si své cíle jak obchodní, manažerské tak osobní formou časových os a termínů, tak se mi to daří. Nebylo tomu tak vždy, je to o obrovské sebekázni a nastavení priorit. Mám radost z nové sortimentní řady našich produktů a získání nových klíčových zákazníků na Slovensku a Rakousku.

Co Vám nejvíce pomáhá k úspěšné realizaci projektů?

Plán! Co, kdy, jak, kdo, proč a podle záměru i jiné otázky. Pokud si na začátku položím tyto otázky a dokážu si na ně odpovědět, tedy vím, co chci dělat, kdy to chci mít hotové, jak to budu dělat, kdo bude s projektem pomáhat a hlavně, proč to chci dělat (zisk, osobní realizace, získání zkušeností atd.) ...   ušetřím si nejen mnoho času, ale i peněz.

Co byste poradil začínajícím podnikatelům?

Pokud nemáte silnou vnitřní motivaci něco dokázat, nikdy nazačínejte. Možná bych použil jako příměr horolezce. Každý z nás vyleze na kopec, někdo i na vysoký a někteří i na Sněžku! Ale jen ti s velkou vnitřní motivací po letech tréninku na K2. Stejné je to s podnikáním. Někdo bude pořád v základním táboře a jiný už bude na vrcholu.

Jaký marketingový nástroj či techniku považujete za efektivní a pomáhá vám v podnikání?

Trh, technologie a media jdou s vývojem dopředu tak rychle jako nikdy v dějinách lidstva. Před pěti lety bych řekl tištěná reklama a dnes virtuální prostředí. Sociální sítě, direct mailing a další. Pokud každým rokem klesá prodej klasickým způsobem tj. kamenné prodejny a narůstá prodej přes virtuální prostředí tj. e-shop, je třeba na to reagovat.

Existuje podle vás studium či nějaký druh vzdělávání, který absolventům pomůže při založení a rozjezdu firmy?

Ideální by byl ekonomicky a právnicky vzdělaný počítačový expert, ovládající tři světové jazyky s citem pro řízení lidí. Když se vrátíme do reality, tak je jasné, že každý obor podnikání potřebuje ještě jistou specifikaci. Například, pokud chci vyrábět a prodávat obráběcí stroje a vystuduji např. DAMU, můj start bude složitější než pokud vystuduji vysokou technickou nebo jiný strojírenský obor. Jsem si jistý, že jazyková vybavenost, základy ekonomie, finanční gramotnost a manažerské dovednosti v oblasti řízení lidí a personalistiky jsou klíčové pro úspěšný rozjezd.

Myslíte si, že manažerské vzdělávání může přispět ke zvýšení efektivity práce manažera a k vyššímu výkonu celého týmu?

Jistě, pokud jsou-li pak vhodně aplikované do reálného prostředí. Opět se vrátím k horolezci. Všichni vylezeme na kopec, jen pár vyvolených na K2. Všichni studenti VŠ a MBA jsou připravováni a chtějí být nejlepší ve svém oboru, jen pár z nich bude opravdu TOP.

Jaký druh vzdělávání manažerů má podle vás pro firmu největší význam?

Jednoznačně personalistika, HR manažer je klíčový. Můžete mít sebelepší nápad, podnikatelský záměr, ale pokud vy nebo Váš manažer lidských zdrojů nenajde kvalitní a klíčové lidi pro váš záměr nemáte šanci. Bavíme se o firmě, kde nepracujete sám, ale máte plán vyrábět, prodávat, dopravovat a potřebujete minimálně 7-10 lidí. 

Dokáže vzdělávací instituce zaškolit a vzdělat manažera takovým způsobem, aby nové vzdělání přineslo firmě ovoce ve formě vyšších zisků a splněných cílů?

Určitě, je to tak trochu jako autoškola. Sice pak až začnete jezdit sám občas něco odřete, někdy do někoho lehce narazíte a na náledí dostanete smyk, tak na ty nejhorší nehody vás již někdo připravil. Znáte už pravidla řízení, naučíte se značky a učil jste jezdit s někým kdo to už umí. Stejně tak jakékoliv manažerské vzdělání vám ukáže jak se vyhnout nejhorším nehodám, jak motivovat, jak plánovat, jak řídit lidi ... přesto občas lehce narazíte.  

Prozraďte, prosím, jeden konkrétní návod, trik či radu ověřenou z praxe, která Vám pomáhá šetřit čas anebo jiným způsobem zvyšuje Váš pracovní výkon.

Postavte si žebříček hodnot, žebříček priorit, cílů nebo to nazvěte jak chcete. Pořadí můžete měnit, podle potřeby i podle toho jak se situace vyvíjí. Cílem je najít směr, věc nebo cokoliv, co je pro vás důležité. Pokud je rozhodování a plánování řízeno podle tohoto žebříčku, máte velkou šanci být efektivní, výkonní a úspěšní.  

Jaké jsou podle vás ideální vlastnosti manažera, který dokáže efektivně řídit svůj tým?

Iniciativní motivátor s velkou dávkou citu pro jednotlivé členy týmu, který dokáže využít kvalit a zkušeností jednotlivých členů, rozvíjet je k samostatnosti, tvořivosti a odpovědnosti za výsledek celého týmu.

Richard Kašpar

jednatel a majitel www.morskahouba.cz

Děkuji za rozhovor

Jan Vavřička

Zpět

Kontaktujte nás

© Manažerské vzdělání 2014

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode