Jak by měl manažer řešit románky na pracovišti?

12.09.2014 06:39

Každý druhý prožil románek na pracovišti

Podle aktuálního průzkumu na Profesia.cz vztah s kolegou či kolegyní navázalo 52 % účastníků ankety. Více než čtvrtina respondentů (27 %) uvedla, že šlo jen o krátkodobý „úlet“. Dlouhodobého partnera potkalo na pracovišti 13 % respondentů. 12 % účastníků ankety našlo v zaměstnání dokonce životní lásku, která vyústila v trvalý svazek, leckdy i manželství.

Průzkum probíhal na portálu www.profesia.cz v období: 8.4. až 23.8.2014 a zúčastnilo se 332 respondentů. Návštěvníky webu PROFESIA.cz jsou lidé, kteří monitorují trh práce nebo práci přímo hledají.

„V práci tráví většina z nás o dost více času než doma nebo jinde ve společnosti, a tak není divu, že se firemní prostory stávají místem, kde často kolegiální vztahy přerostou ve vztahy milostné. Vysvětlení je nasnadě, v kanceláři sedí často lidé s podobnými zájmy a názory,“ konstatuje Kateřina Jaroňová z pracovního portálu Profesia.cz.

Názor manažera

"Firemní kultura a na ni navázané dokumenty v mnohých firmách zakazují osobní vztahy na pracovišti. Osobní vztahy na pracovišti jsou často výzvou nejen pro manažera, ale i celý kolektiv. Osobně věřím na nastavení si pravidel hned, jak vztah začne zasahovat do práce kohokoliv v týmu.", říká Zuzana Lincová, Country Manager Profesia.cz

Odborníci se přou, jestli románky na pracovišti firmám prospívají nebo škodí a průzkum pracovního portálu Profesia.cz tuto oscilaci mezi tolerancí a odsouzením dokládá. Milostný poměr mezi kolegy považuje za zátěž pro kolektiv každý desátý účastník ankety (konkrétně 11 %).

Zatímco 15 % účastníků ankety oceňuje profesionální přístup kolegů, kteří dokáží v mezích korektnosti udržet svůj soukromý vztah mimo zdi firmy, uši a oči spolupracovníků. Desetina respondentů (9 %) dokonce vnímá románek na pracovišti za zajímavé oživení každodenní kancelářské rutiny.

Milostné aférky mezi kolegy zná jen z filmů či televizních seriálů 13 % účastníků ankety, na pracovišti sami nic podobného nezažili.

Tabulka: Zažili jste vztah na pracovišti?

Zdroj: www.profesia.cz

Zpět

Kontaktujte nás

© Manažerské vzdělání 2014

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode