Jak odměnit svůj tým, pět způsobů

02.01.2017 12:05

Pokud je váš tým pro vás tím nejcennějším co máte, měli byste mu věnovat  speciální pozornost. Udržet zaměstnance spokojené a inspirovat je může být náročné, ale určitě to stojí za to. V opačném případě riskujete nejen odchod dobrých lidí, ale i odchod významných klientů.

Při oceňování zaměstnanců vás jako první jistě napadne finanční odměňování. Přestože se jedná o důležitý faktor, „péče“ o tým zde nekončí. Proto vám přinášíme 5 tipů, jak svým zaměstnancům můžete dát najevo, že si jich vážíte:

1. „Děkuji“ – nejjednodušší věc, kterou můžete udělat, je poděkovat a uznat dobrý výkon. Lidé sice pracují za peníze, ale stejně důležité je vědomí, že jejich práce je oceněna. Často je to právě nedostatečné uznání, co lidi demotivuje.

2. Výjimečná odměna – dejte svým zaměstnancům občas odměnu, přičemž se nemusí jednat o žádné horentní sumy. Například návštěva sesterské firmy nebo jiné organizace může být přínosná i pro vás v případě, že vašemu týmu poskytne nové nápady a podněty, které pak můžete realizovat v rámci vaší firmy.

3. Volno – pro některé lidi je právě volný čas největší odměnou. Umožnit zaměstnancům jít domů dřív či přijít do práce později, nebo si vzít volno navíc pro soukromé záležitosti dokáže u zaměstnanců divy.

4. Příležitosti pro rozvoj – i zaměstnanci, kteří působí na stabilní pracovní pozici a jsou v ní dobří, se mohou dále zlepšovat a rozvíjet. Využijte jejich silné stránky a použijte je pro další vývoj nejen lidí, ale i společnosti. Investujte do jejich vzdělávání a zároveň jim svěřte odpovědnost nebo kontrolu nad určitou oblastí. Oceněný a motivovaný zaměstnanec pracuje lépe a vaše investice se tak vrátí několikanásobně.

5. Buďte kreativní – existují tisíce způsobů, jak říct „děkuji“, přičemž nejlépší na těchto malých gestech je to, že vaši zaměstnanci si je budou určitě ještě dlouho pamatovat. Například:
– pozvěte svůj tým na oběd a jako „last minute“ překvapení dejte všem volné odpoledne,
– darujte dárkový certifikát, vstupenky, předplatné, nebo jinou pozornost, která se netýká práce,
– pošlete zaměstnanci ručně napsaný děkovný lístek – osobně poděkujte za konkrétní výkon.
Ukážete tak své uznání a zároveň posílíte pouto mezi vámi a vaším týmem.

Zpět

Kontaktujte nás

© Manažerské vzdělání 2014

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode