Manažeři by měli poslouchat rady zkušenějších

24.09.2014 20:00

Delegování úkolů na ostatní lidi a pravidelný režim pomáhá

Rozhovor s designérkou MgA. Annou Marešovou

Jaký velký krok či manažerské rozhodnutí vás v poslední době potkalo a jste na něj pyšná?

Asi na velký krok, který mne teprve čeká, ale už jsem se k němu rozhodla. Přestěhování do většího a reprezentativnějšího prostoru. Minulý týden jsem podepsala smlouvu, tak se těším a zároveň mě provází pocit, jako když poprvé jedete bez přídavných koleček na kole.

Jste úspěšná designerka a úspěch doprovází závist. Jaký máte recept na to, když lidé závidí?

Snažím se negativní energii nevnímat a nenechat se tím ovlivnit nebo zahnat do kouta. Když někdo závidí, tak je to hlavně jeho problém.

Existuje podle vás studium či nějaký druh vzdělávání, který absolventům prokazatelně pomůže při založení a rozjezdu firmy anebo absolventům pomůže vykonávat roli vedoucího pracovníka?

Myslím, že to je hodně individuální. Já se učím stále a stále zjišťuji, co ještě neumím. Poslouchám rady zkušenějších a vyberu si z nich to, co cítím jako správné. Takže asi takové samostudium. A taky si myslím, že člověk by měl dělat hlavně to co umí, takže se snažím hledat ty správné lidi na spolupráci…a je to hodně těžké!

Dokáže vzdělávací instituce prostřednictvím vzdělávacích programů vzdělat manažera takovým způsobem, aby nové vzdělání přineslo firmě ovoce ve formě vyšších zisků anebo splněných cílů?

Troufám si tvrdit, že správný trénink či školení jej může rozhodně posunout, ale musí chtít on sám.

Prozraďte, prosím, jeden konkrétní návod, trik či radu ověřenou z praxe, která pomáhá šetřit čas a zvyšuje výkon manažera.

Učím se delegovat úkoly na ostatní lidi a zavádím systémy a pravidelný režim…bez toho bych vůbec nic nezvládala.

Jaké jsou podle vás ideální vlastnosti manažera, který dokáže efektivně řídit svůj tým?

Nadhled, rozhodnost, rychlost rozhodování, vnímání souvislostí a kontextu, předvídání, intuice. Měl by to být nejen manager, ale také člověk. A umět porozumět i potřebám kreativců.

Jaký druh manažerského vzdělávání považujete vy osobně za přínosný?

No pro mě jsou přínosné třeba knížky, naposledy to byla kniha Petra Ludwiga Konec prokrastinace a teď se chystám na Dana Ariely Jak drahá je intuice.

MgA. Anna Marešová

majitelka firmy Anna Marešová designers a značky Whoop.de.doo

www.whoopdedoo.cz

www.annamaresova.com

Děkuji za rozhovor (poznámka: další zajímavý rozhovor s designerkou Annou Marešovou najdete na stránce Talentovaná designerka Anna Marešová)

Jan Vavřička

Zpět

Kontaktujte nás

© Manažerské vzdělání 2014

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode